Blog

Noc Księgarń w Zduńskiej Woli

noc księgarń

Miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskim wydarzeniu – Noc Księgarń. Zostałam zaproszona do zduńskowolskiej księgarni ” Na rogu”, która włączyła się do tej akcji.
Ta inicjatywa kulturalna, której organizatorem jest dystrybutor książek Azymut, została zorganizowana po raz pierwszy i ma to być projekt coroczny.
Pani Krystyna – właścicielka księgarni w Zduńskiej Woli- zorganizowała bardzo ciekawy wieczór. Można było spędzić kilka nocnych godzin pośród książek. To bardzo nietypowe przeżycie, być w księgarni po zmroku. Dla najmłodszych zorganizowano kącik zabaw, starsi mogli grać w przeróżne gry planszowe. Główna atrakcją było pieczenie pierniczków, muszę przyznać, że od teraz ten aromatyczny zapach pierników będzie mi się kojarzył z książkami!
Jeśli chodzi o moją osobę, to przyniosłam ze sobą ekspres do kawy – w końcu pseudonim autorski zobowiązuje;) – i częstowałam wszystkich pyszną kawą latte lub czarną, kto co lubi.
Atmosfera była bardzo luźna i towarzyska. Rozmowy, śmiechy, wspólne pieczenie, granie w planszówki i wszystko to do północy. To był jeden z przyjemniejszych dla mnie wieczorów. Dziękuję serdecznie pani Krystynie za zaproszenie.

Dodaj komentarz